مراسم بزرگداشت روز ملی استان اردبیل روز شنبه هفتم مردادماه با حضور اردبیلی‌های مقیم پایتخت، اندیشمندان و صاحبنظران در تالار ایوان شمس تهران برگزار می‌شود.
کد خبر: ۴۶۰۸۱۹
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۷ 16 July 2017
به گزارش تابناک : به نقل از روابط عمومی کمیته برگزاری مراسم گرامیداشت روز استان اردبیل، مراسم بزرگداشت روز ملی استان اردبیل به همت سازمان‌های مردم نهاد از جمله "خانه اردبیل" هفتم مرداد و از ساعت 17:30 تا 20 با حضور مفاخر استان اردبیل در تهران و آحاد اردبیلی‌های مقیم تهران و با اجرای برنامه‌های متنوع از جمله موسیقی سنتی آذربایجان برپا می‌شود.

در این مراسم از فعالان حوزه کسب و کار و کارآفرینان مقیم پایتخت که در یک سال اخیر با ایده‌های خلاقانه برای توسعه و رونق استان اردبیل سرمایه‌گذاری مولد داشته اند تقدیر به عمل خواهد آمد.

همچنین شرکت‌کنندگان در این همایش، یاد و خاطره بزرگانی چون مرحومین آیت الله سیدعبدالکریم موسوی اردبیلی، سلطان الذاکرین سلیم موذن‌زاده اردبیلی، دکتر جابر عناصری تعزیه‌شناس و حجت‏‌الاسلام و المسلمین ابوذر بیدار از روحانیون انقلابی و مبارز که در یک سال اخیر بدرود حیات گفته‌اند، گرامی خواهند داشت.

یکی از اعضای کابینه دولت و نیز از شخصیت‌های برجسته دانشگاهی کشور برای سخنرانی در این مراسم دعوت به عمل آمده است.

سالروز استقرار صفویان به عنوان نخستین دولت ملی بعد از اسلام در ایران و تاجگذاری شاه اسماعیل صفوی و رسمیت مذهب تشیع در ایران به عنوان روز ملی اردبیل برگزیده شده است و هر ساله آئین بزرگداشت این روز همزمان در اردبیل و تهران برگزار می‌شود.
منبع : تسنیم 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار