تعدادی از کارگران کشت و صنعت مغان بخاطر پرداخت نشدن حقوقشان برای سومین بار دست به تحصن زدند.
کد خبر: ۴۲۰۳۴۸
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۵ 08 May 2017

 به گزارش تابناک اردبیل، تعداد زیادى از کارگران پیمانکاری شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان بعلت پرداخت نشدن سه ماه حقوق و اضافه کار و سنوات خود روز گذشته مقابل این شرکت تجمع کردند و خواستار رسیدگى به خواسته هاى به حق خود شدند.

این کارگران می گویند: سه ماه است که حقوق نگرفته اند و اکثریت کارگران شرکت مستاجر هستند و بچه هاى محصل دارند و با توجه به وضعیت بد اقتصادى حاکم بر جامعه و همه این مشکلات، شرکت کشت و صنعت سه ماه است که حقوق ما را پرداخت نکرده و علارغم اعتراضات مکرر متاسفانه هر بار جواب سر بالا به ما مى دهند و هیچکس پاسخگوى ما نمى باشد.

این کارگران با بیان اینکه ما به غیر از حق و حقوق مان هیچ چیز دیگرى از شرکت نمى خواهیم، تصریح کردند: ما از مدیر عامل جدید شرکت، استاندار و فرماندار استدعا داریم که شخصا به این پرونده رسیدگى کنند و نگذارند حق صدها کارگر بى دفاع زیر پا گذاشته شود.

به نوشته آران مغان، این اعتراضات در حالی است که تعداد کارگران تجمع کننده دست کم بیش از 300 نفر برآورد می‌شود و از قرار معلوم تجمع این کارگران در مقابل اداره مرکزی شرکت و در ادامه مسیر منتهی به فرمانداری پارس آباد مغان بود.

به دنبال این اعتراضات، فرماندار، دادستان، فرمانده انتظامی و هنگ مرزی شهرستان پارس آباد مغان در جهت حل مشکلات در بین این کارگران حاضر شدند.

این تجمع، سومین تجمع اعتراضی کارگران این شرکت در یک سال گذشته بود.

 

وضعیت کشت و صنعت مغان در طی سالهای اخیر بگونه ای است که بارها صدای مسوولان و نماینده مردم منطقه را هم درآورده است بطوری که نماینده مردم شهرستانهای پارس آباد و بیله سوار در نشست علنی 30 تیرماه 95 در مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود با اشاره به وضعیت حاکم بر کشت و صنعت مغان، آن را اسفناک دانست و گفت: شرکتی که زمانی ۱۵ هزار نفر در آن اشتغال داشت به زیر ۸۰۰ نفر رسیده است.

شکور پور حسین افزود: متاسفانه منهای مدت محدودی (در دوره حاکمیت دولت هشتم و یازدهم) این شرکت در مسیر حیات خود روز بروز بیشتر به ورطه ضعف واضمحلال افتاد تاجایی که در بسیاری مواقع از آن شرکت عظیم الجثه و پهناور، جز لاشه بیجان چیزی نمانده بود و همان ظرفیت ۱۵۰۰۰ نفری اشتغالزایی، امروز به زیر ۸۰۰ نفر رسیده، از کارخانجات صنایع تبدیلی و ماشین آلات جز مشتی آهن قراضه موریانه خورده چیز دیگری نمانده است.

گفتنی است نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی گفته بود،اگر روند بی‌توجهی به نمایندگان و مسؤولان ارشد استانی در مورد انتصاب فرد شایسته در مجموعه کشت و صنعت مغان از جانب وزارت جهاد کشاورزی ادامه پیدا کند به عنوان نماینده مردم مغان کفنپوش خواهم شد و این اقدام را برای حفظ حقوق مردم این منطقه انجام خواهم داد.

شرکت سهامی کشت و صنعت و دامپروری و دامپروری مغان درسال ۱۳۵۳ خورشیدی درقسمتی از اراضی دشت مغان استان اردبیل به منظور بهره‌برداری از امکانات اقلیمی دشت و ارتقاء کشاورزی و صنعت در منطقه تأسیس شد و امروزه دشت مغان به یکی از قطب‌های پیشرفته در زمینه کشاورزی، دامپروری، باغداری و صنایع‌ وابسته است

///

////

///

////

///

///

///

///

///

///

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار