مدیرکل ترویج کتاب‌خوانی و امور فرهنگی گفت: یکی از برنامه‌های ویژه هفته کتاب طرح کتابت قرآن کریم توسط کودکان و نوجوانان کشور است که امروز شاهد برگزاری این طرح در کتابخانه مرکزی اردبیل هستیم.
کد خبر: ۱۱۳۹۰۰۶
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۰ 20 November 2023

به گزارش تابناک اردبیل، محمدرضا اسفاری عصر امروز در بازدید از برنامه طرح کتابت قرآن کریم که در کتابخانه مرکزی اردبیل با حضور کودکان برگزار شد، اظهار کرد: یکی از برنامه‌های ویژه هفته کتاب طرح کتابت قرآن کریم توسط کودکان و نوجوانان کشور است تا علاوه بر ارتباط با کتاب و قرآن که مقدس‌ترین و اولین و بهترین کتاب ما در زندگی است در برکات معنوی اینکار نیز سهیم شویم.

وی با اشاره به اجرایی شدن طرح کتابت قرآن در سه مرحله گفت: بر اساس رسم الخط عثمان طه صفحات قرآن کریم در ۶۰۴ صفحه آماده و در اختیار کتابخانه‌های عمومی استان‌ها قرار گرفته است تا براساس فراخوان اعضای کودک و نوجوان کتابخانه‌های عمومی قرآن کریم را نگارش و طرح کتابت قرآن را اجرا کنند.

مدیرکل ترویج کتاب‌خوانی و امور فرهنگی افزود: نگارش قرآن اولین مرحله از طرح کتابت قرآن کریم و در مرحله بعد فراخوان رنگ آمیزی تذهیب این صفحات که توسط تذهیب‌کاران برجسته استان قم طراحی شده‌اند عملیاتی خواهد شد و در مرحله سوم نگارش معنی آیات اجرا خواهد شد و قطعا برکات معنوی این‌کار در زندگی این کودکان و همچنین نهاد کتابخانه‌های عمومی و کشور جاری خواهد شد.

اسفاری با تاکید بر اینکه اقدامات فرهنگی کتابخانه‌های عمومی صرفا ملی نیست ادامه داد: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با بررسی ظرفیت‌ها و آسیب‌های هر استان در جهت اجرای فعالیت‌های بومی و مرتبط با نیاز هر استان نیز برنامه‌ریزی می‌کند.

وی با بیان اینکه نهاد کتابخانه‌ها مصرف کننده کتاب است گفت: متاسفانه نداشتن ردیف بودجه مشخص برای نهاد کتابخانه مسئله‌ای است که توجه ویژه مسؤولان را می‌طلبد تا این نهاد بتواند نسبت به تامین نیازمندی‌های کتابخانه‌های عمومی استان‌ها علی الخصوص کتابخانه‌های روستایی اقدامات موثری انجام دهد.

برچسب ها: اردبیل
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار