معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: تدوین پروتکل درمانی و مداخله‌ای مشخص برای جلوگیری از خودکشی در استان اردبیل لازم و ضروری است.
کد خبر: ۱۱۲۵۶۲۱
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۸ 10 September 2023

به گزارش تابناک اردبیل و به نقل از مهر، جهانگیر جوانمرد ظهر یکشنبه در دوره آموزشی مداخله خودکشی ویژه ۷۰ نفر از کارشناسان مراکز آسیب دیدگان و اورژانس اجتماعی اظهار کرد: تدوین پروتکل درمانی و مداخله‌ای مشخص برای جلوگیری از خودکشی در سطح استان اردبیل لازم و ضروری است.

وی با بیان اینکه متأسفانه از لحاظ آماری، با کاهش سن خودکشی مواجه هستیم، گفت: مسئله‌ای که باید به آن توجه کنیم، افزایش و ارتقا آگاهی و درک از واقعیت موضوع است چرا که بسیاری از والدین و اطرافیان فردی که اقدام به خودکشی می‌کنند، درک کامل و صحیحی از بیماری‌های روحی و آثار و پیامد‌های آن ندارند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم رئیس کل دادگستری استان اردبیل با اشاره به اینکه باید برای والدین و خود افراد، آموزش‌های لازم ارائه شود، بیان کرد: برای برگزاری برنامه‌های آموزشی، می‌توان از ظرفیت‌های صدا و سیما و آموزش و پرورش و رسانه‌ها نیز استفاده کرد.

جوانمرد عدم توجه به عوامل خودکشی را مهمترین دلیل این کار دانست و ادامه داد: امیدواریم برگزاری دوره آموزشی مداخله در خودکشی باب فتحی برای پیشگیری از خودکشی هموطنان باشد.

وی خاطرنشان کرد: سیر صعودی آمار خودکشی همواره به عنوان یکی از دغدغه‌های اساسی بوده که باید مورد توجه قرار باشد و راهکار‌های نوین پیشگیرانه در این خصوص اتخاذ شود.

برچسب ها: اردبیل
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار