مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل گفت: اردبیل در طول سال ۲۰۲۳ میلادی میزبان دو رویداد بین‌المللی در حوزه گردشگری می‌شود به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل، حسن محمدی ادیب در جلسه هماهنگی حضور در شورای برنامه‌ریزی منطقه‌ای در محل وزارت خارجه، گفت: استان اردبیل در طول سال ۲۰۲۳ میلادی میزبان دو رویداد بین‌المللی با حضور سفرا و وزرای گردشگری کشور‌های عضو اکو خواهد بود.
کد خبر: ۱۰۸۵۳۱۲
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۱ 03 January 2023

به گزارش تابناک اردبیل، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل افزود: نشست سفرای کشور‌های عضو اکو به عنوان اولین رویداد بین‌المللی قبل از عید در اردبیل برگزار و در این رویداد برنامه‌های پیش بینی شده سازمان اکو برای سال آینده بررسی می‌شود که می‌تواند فرصت مناسبی برای اردبیل و آمادگی برای نشست وزرای گردشگری اکو باشد.

او تاکید کرد: سفرای کشور‌های عضو اکو در سفر به اردبیل از جاذبه‌های گردشگری استان بازدید خواهند کرد و تیم‌های رسانه‌ای به همراه چند سازمان بین‌المللی و دبیرکل اکو هم در این رویداد حضور خواهند داشت.

محمدی ادیب ادامه داد: رویداد اردبیل ۲۰۲۳ یک رویداد بین‌المللی است و برگزاری این رویداد به بهترین شکل نیازمند عزم ملی است که نقش وزارت خارجه هم در این موضوع بسیار مهم است. مدیرکل همکاری‌های اقتصادی چندجانبه و بین‌المللی وزارت امور خارجه نیز در این جلسه گفت: اهمیت گردشگری باعث شده است که کمیته ویژه‌ای در دبیرخانه اکو تشکیل شود و موضوع مهم امسال سازمان اکو رویداد اردبیل ۲۰۲۳ پایتخت گردشگری کشور‌های عضو اکو است.

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :