طرح شناسایی واکسن نزده‌ها با مشارکت مرکز بهداشت و درمان شهرستان اردبیل آغاز شد.
کد خبر: ۱۰۱۲۱۴۷
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۹ 27 November 2021

 

به گزارش تابناک اردبیل، مسعود امامی یگانه فرماندار اردبیل گفت: در قالب این طرح تلاش می‌کنیم تا افرادی که تاکنون برای واکسیناسیون علیه بیماری کرونا به مراکز تجمیعی مراجعه نکردند، به سرعت در چرخه واکسیناسیون قرار گرفته تا ایمنی و سلامت جامعه ارتقا یابد.
وی تصریح کرد: در شهرستان اردبیل ۹۰ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال دز اول واکسن و ۷۰ درصد دز دوم را دریافت کردند که برای رسیدن به ایمنی بالای ۹۵ درصد ضروری است تا همه مردم در طرح واکسیناسیون فراگیر علیه بیماری کرونا مشارکت کنند.
فرماندار اردبیل گفت: همکاران ما در مراکز بهداشت با تماس تلفنی با افرادی که تاکنون تزریق واکسن انجام ندادند، سعی می‌کنند آن‌ها را تشویق و ترغیب به این امر بکنند تا از چرخه سلامت و ایمنی بالا عقب نمانند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: برخی از این افراد تحت تأثیر فضای مجازی و تبلیغات نادرست قرار گرفتند و اعتمادی به واکسن‌های موجود ندارند در حالی که ما این اطمینان را می‌دهیم که با واکسیناسیون در ماه‌های آینده شهرستان اردبیل به عنوان شهر پرجمعیت این استان در شرایط ایمنی مطلوب و مناسب قرار گرفته و به شرایط آبی باز می‌گردد.
فرماندار اردبیل بیان کرد: تزریق دُز سوم واکسن کرونا برای افراد بالای ۶۰ نیز در اردبیل آغاز شده تا هر چه زودتر با همکاری مردم و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی شاهد قطع زنجیره ویروس منحوس کرونا باشیم.
امامی‌یگانه با هشدار به احتمال گسترش شیوع کرونا در اردبیل ادامه داد: طبق هشدار‌های قبلی، چرخش شیوع ویروس در جامعه برقرار است و با سرد شدن هوا و کم شدن تهویه فضا‌های سربسته، احتمال انتشار ویروس بیشتر شده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار