مصرف گاز شهری در استان اردبیل ۱۵ درصد افزایش یافته است.
کد خبر: ۱۰۱۱۷۵۴
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۹ 25 November 2021

 

به گزارش تابناک اردبیل، بابک فیضی رئیس ایمنی و بهداشت محیط شرکت گاز استان اردبیل گفت: مصرف گاز در آبان ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۵ درصدی نشان می‌دهد که ضروری است با توجه به محدودیت تولید گاز در کشور همه رعایت الگوی مصرف را مورد توجه قرار دهیم.
وی تصریح کرد: رعایت بهینه و منطبق بر الگوی مصرف مانع از قطعی گاز در ایام سرد سال خواهد شد و قطعاً مردم با کاهش یک درجه‌ای دمای ساختمان‌های خود می‌توانند تا ۶ درصد در مصرف گاز صرفه‌جویی کنند.
افزایش ۱۵ درصدی مصرف گاز در اردبیلرئیس ایمنی و بهداشت محیط شرکت گاز استان اردبیل ضرورت رعایت دمای رفاه را از سوی شهروندان در ایام سرد سال یادآور شد و گفت: دمای ۱۸ تا ۲۱ درجه در منازل دمای رفاه است و همشهریان باید از مصرف بی‌رویه گاز جلوگیری کرده و دستگاه‌های گرمایشی خود را روی این درجه تنظیم کنند.
فیضی افزود: با کمی دقت به راحتی می‌توانیم کاهش مصرف را در ایام سرد سال شاهد باشیم که یکی از این راهکار‌ها خاموش کردن وسایل گازسوز در اتاق‌هایی است که در منازل بلااستفاده مانده است.
وی پوشیدن لباس گرم ضخیم را از دیگر راهکار‌های مناسب در کم کردن دمای مصرفی گاز اعلام کرد و ادامه داد: نصب پرده‌های ضخیم در واحد‌های مسکونی و استفاده از وسایل گازسوز استاندارد با راندمان بالا نیز می‌تواند ما را در مصرف بهینه گاز کمک کند.
رئیس ایمنی و بهداشت محیط شرکت گاز استان بیان کرد: ما در استان اردبیل از شرایط آب و هوایی سردی برخوردار هستیم که هموطنان در کنار رعایت موارد ایمنی، باید در مصرف گاز نیز دقت کنند تا شاهد افت فشار گاز نباشیم.


گاز ادارات پرمصرف اردبیل قطع می‌شود
مدیرعامل شرکت گاز اردبیل گفت: در صورت رعایت نکردن الگوی مصرف بهینه یا دمای رفاه در ادارات استان، در مرحله اول اخطار کتبی و در مراحل بعدی گاز قطع می‌شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار