امام جمعه اردبیل گفت: همت افرادی که در عرصه ساختار فرهنگی کشور گام برمی‌دارند، شایسته تقدیر و قدردانی است.
کد خبر: ۱۰۰۹۶۸۳
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۷ 17 November 2021

 

به گزارش تابناک اردبیل، آیت‌الله سیدحسن عاملی صبح امروز در دیدار با استاندار و مسئولان دانشگاه آزاد در اردبیل اظهار داشت: پیشرفت مدرسه معارف اسلامی با نیروهای پرورشی و معلمان یکی از راهکارهای مهم و اساسی در عصر حاضر و کنونی است،‌چرا که این افراد نقش بسزایی در تعلیم و تربیت دانش‌آموزان داشته و این مسئله رکن مهم و اصلی در آموزش و پرورش است.

وی با اشاره به این که همت افرادی که در عرصه ساختار فرهنگی کشور گام برمی‌دارند، شایسته تقدیر و قدردانی است، بیان کرد: راه‌اندازی پایلوت مدارس معارف کشور در استان اردبیل برای این استان یک اتفاق بسیار مبارک و مبرهن است که انتظار داریم بتوانیم به اهداف و مقاصد مشخص نزدیک کنیم، چرا که در غیر این صورت نتیجه خوبی عاید ما نخواهد شد.

امام جمعه اردبیل ادامه داد: باید حمایت از نیروهای پرورشی و معلمان را بیش از پیش فراهم کرده و حساب شده حرکت کنیم، چرا که این مسئله در حال حاضر یک امر خطیر فرهنگی بوده و باید مورد توجه واقع شود.

عاملی بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی قراردادی مبنی بر تربیت نیروهای پرورشی با آموزش و پرورش می‌تواند منعقد کند که این مسئله می‌تواند کمک بزرگی به آموزش و پرورش و فرهنگ کشور باشد.

جای مدرسه معارف اسلامی خالی است

در ادامه علی سروری‌مجد رئیس مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی  تصریح کرد: در مجموعه بزرگ دانشگاه آزاد، اکنون بیش از 500 واحد آموزشی و 700 مدرسه سما فعالیت می‌کنند که جای مدرسه معارف اسلامی در این بین خالی است و نیاز است تا زمینه فرهنگی در جامعه نیز فراهم شود.

وی بیان کرد: مدرسه معارف اسلامی فعال نیز در حال حاضر وجود ندارد و به همین منظور نیاز است تا مدارس معارف اسلامی در استان‌ها راه‌اندازی شود تا بتوانیم به صورت هوشمندانه و تخصصی بررسی‌های لازم برای برطرف‌سازی خلاهای موجود به دست آوریم.

سروری‌مجد هدف از ایجاد مدرسه معارف را تربیت عالم دینی برای دهه‌های بعدی عنوان کرد و افزود: اگر می‌خواهیم در آینده جامعه سالم و عالم دینی داشته باشیم باید از اکنون تربیت آنان را از مدارس رسمی و دبیرستان‌ها شروع کنیم تا آموزش و تعلیم‌های لازم را کسب کرده و برای مراحل بعدی آماده شوند.

یکی از دغدغه‌های استان اردبیل تعلیم و تربیت است

سیدحامد عاملی استاندار اردبیل هم با تشکر از حضور مدیران ارشد سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی در استان و ابراز خرسندی از اقدام مبارک ایجاد مدرسه معارف اسلامی بیان کرد: یکی از دغدغه‌های استان اردبیل تعلیم و تربیت است که امید می‌رود با راه‌اندازی مدارس تربیتی و فرهنگی مانند مدرسه معارف در استان اردبیل بتوانیم مقداری از مشکلات را حل کنیم.

عاملی افزود: برای بقای چنین مدارسی پس از راه‌اندازی، حتماً باید از نیروهای متخصص و متعهد برای تربیت دانش‌آموزان استفاده شود و برای اینگونه مدارس نیز جذابیت‌های خاصی پیش‌بینی شود تا بتواند داوطلب کافی برای تحصیل جذب کند.

وی عنوان کرد: مجموعه استانداری اردبیل آماده هرگونه کمک در راستای ایجاد و راه‌اندازی مدارس معارف اسلامی در سطح استان است تا بتوانیم یک نسل سالم، مؤمن و متعهد را تربیت و تحویل جامعه اسلامی دهیم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار