tabnakostan

تندباد شدید اردبیل را درمی‌نوردد
مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: وزش باد جنوبی گاهی تند با افزایش نسبی دما همراه خواهد بود که با گذر سامانه کم فشاری از شمال خزر و وجود گرادیان فشاری در سطح زمین طی روز یکشنبه نسبتاً شدت وزش باد تشدید می‌شود.
معاون صمت استان خبر داد:
کشف الکل و مواد ضدعفونی کننده غیرمجاز در اردبیل
معاون نظارت وبازرسی سازمان صمت استان اردبیل از کشف الکل و مواد ضدعفونی کننده غیرمجاز به ارزش ۶۳ میلیون ریال در اردبیل خبر داد.
مدیرکل راه و شهرسازی اردبیل:
۶۳۴ کیلومتر بزرگراه در افق ۱۴۲۰ احداث خواهد شد
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: در افق ۱۴۲۰ قرار است ۶۳۴ کیلومتر بزرگراه در مناطق مختلف استان اردبیل اجرایی و عملیاتی شده و برای بهره‌برداری در استان اردبیل آماده شود.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی:
اردبیل قطب جدید گردشگری کشور می‌شود
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی حین بازدید از غرفه استان اردبیل در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری در تهران گفت: با اقدامات زیربنایی آغاز شده در استان اردبیل، این خطه قطب جدید گردشگری کشور می‌شود.
کمک‌های مردمی به ستاد دیه استان اردبیل افزایش یافت
رئیس کل دادگستری استان اردبیل از افزایش کمک‌های مردمی به ستاد دیه استان اردبیل خبر داد.
۳۹۶ مدرسه خیرساز در استان اردبیل احداث شد
استاندار اردبیل گفت: افراد خیرخواه تاکنون ۳۹۶ مدرسه در مناطق مختلف استان اردبیل احداث کرده و در اختیار نظام تعلیم و تربیت قرار داده‌اند.
دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس:
مجلس بودجه ۱۴۰۰ را به نفع مردم تصویب می‌کند
دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس شورای اسلامی در دفاع از حق مردم برای داشتن یک زندگی آبرومند، بودجه ۱۴۰۰ را به نفع مردم در صحن علنی تصویب خواهد کرد.
وزیر نیرو طرح‌های آبرسانی روستایی در اردبیل را افتتاح کرد
طرح‌های آب‌رسانی به ۲۵۶ روستا در ۹ استان کشور با سرمایه‌گذاری ۳۳۹ میلیارد تومان، امروز سه‌شنبه در قالب چهل و دومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران افتتاح شد.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اردبیل:
بودجه ۱۴۰۰ شهرداری اردبیل عملیاتی خواهد بود
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اردبیل گفت: تلاش می‌کنیم تا بودجه ۱۴۰۰ را به شکل عملیاتی بررسی و به تصویب رسانده و برای اجرا به شهرداری ابلاغ کنیم.
خروج ‌مرغ از استان اردبیل ممنوع شد‌
مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل گفت: خروج مرغ مازاد باید با مجوزهای لازم انجام گیرد و از عوامل انتظامی نیز در خواست شده که راه‌های ارتباطی و نحوه خروج مرغ را کنترل کرده و از خروج غیرمجاز جلوگیری کنند.
افتتاح ۵۲۱ طرح فجر ۹۹، نماد رشد و تعالی اردبیل در شرایط تحریم و کرونا
شیوع ویروس کرونا و تحریم‌های یکجانبه آمریکا با اینکه چالش‌های جدی را برای دولت پدید آورده است اما این مشکلات باعث توقف گام‌های بزرگی نشد و دولت در مسیر پیشرفت، تعالی و رفع محرومیت از چهره استان اردبیل برداشته که نمونه این اقدامات در ۵۲۱ طرح افتتاحی دهه فجر ۹۹ تجلی یافته است.
معاون آمار و اطلاعات اردبیل عنوان کرد؛
نرخ رشد جمعیت اردبیل ۱.۳۵ درصد
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌یزی استان اردبیل گفت: ساختار جمعیتی استان اردبیل روبه پیری است به طوری که الان نرخ رشد جمعیت در استان اردبیل ۱.۳۵ درصد است.
تندباد، برف و باران در راه اردبیل
هوای اردبیل و پهنه گسترده‌ای از این استان در واپسین روزهای چله کوچک توفانی و در پی آن برفی و بارانی می‌شود.
وزیر ورزش و جوانان در اردبیل:
۲۲۴ پروژه ورزشی در سطح کشور افتتاح می‌شود
وزیر ورزش و جوانان گفت: افتتاح ۲۲۴ پروژه ورزشی در کشور به مناسبت دهه فجر از برنامه‌های وزارت ورزش و جوانان است که رئیس‌جمهور به صورت ویدئوکنفرانس افتتاح خواهد کرد.
طرح دانش‌بنیان گوسفند چند قلوزا در بیله‌سوار افتتاح شد
همزمان با دهه فجر طرح توسعه گوسفند مغانی چندقلوزا که توسط بخش خصوصی در شهرستان بیله‌سوار مغان اجرایی شده است، روز سه‌شنبه به ‌بهره‌برداری رسید.